България допусна обрат от Полша в драматична битка

0
България-волейбол-21
снимка: Lap.bg

Волейболният национален отбор на България до 21 години допусна обрат в мача от втората фаза на световното първенство в София срещу Полша и с 2:3 (25:21, 25:22 , 22:25, 22:25, 12:15). Двубоят бе от група F и след него тимът на Найден Найденов е на трета позиция с две загуби и само с една спечелена точка.

България направи отличен старт и спечели първия гейм с 25:21, като през цялото време имаше стабилна преднина. Вторият беше доста оспорван, а в ключовия момент при 22:22 нашите момчета направиха три поредни точки.

Последва необясним срив в играта ни. Полша дръпна ударно в третия гейм и без проблеми го спечели, а в четвъртия ситуацията се повтори. Стигна се до решителен тайбрек, в който България поведе с 8:6, а Полша успя да изравни при 10:10. След това съперникът взе предимство и го задържа до края.

Националите загубиха шансове за второто място и продължаване в Топ 4 на Мондиала в Италия. За финалната фаза се класират първите два от група F, вторите два продължават за 5-8 място.