Бухал закопа Хебър срещу Ботев (Враца)

0
Ботев (Враца)
Lap.bg

Ботев (Враца), който бе воден за пръв път от Дани Моралес, постигна победа с 2:0 над Хебър като гост. Срещата бе от 11-и кръг на родното първенство и се игра на стадион „Васил Левски“ в София. Врачани надделяха с автогол на Хлеб Бухал и попадение на Браян Переа.

Първите 15-ина минута бяха спокойни, след което Ботев грабна инициативата и започна да прави една след друга атаки към вратата на Хебър.

Переа бе най-активен в преследване на поредния си гол. Първият му удар мина на сантиметри от гредата, а малко след това звездата на врачани удари и греда.

В 40-ата минута най-после логичното се случи. Играчите на Ботев отнеха топката в центъра, Чавдар Ивайлов центрира остро, а Хлеб Бухал прати топката в собствената си врата.

Само три минути по-късно падна и второто попадение. Валбуена намери с хубав пас Переа, а колумбиецът завърши с едно докосване за 2:0.

След почивката Хебър бе по активен, но се отчете само с една греда.

Загубата е осма за пазарджиклии от началото на сезона. Те се намират на 13-о място със 7 точки. Ботев (Враца) пък записа трети успех и вече има актив от 10 точки.