Бруно Фернандеш класира Португалия в следващата фаза

0
бруно фернандеш португалия

Португалия ще играе на осминафиналите на Световното първенство по футбол в Катар. Европейските шампиони от 2016-та записаха втора победа на Мондиала, побеждавайки с комфортното и напълно заслужено 2:0 Уругвай. В герой за символичните домакини се превръна халфът на Манчетсър Юнайтед Бруно Фернандеш, който реализира и двете попадения за страната си.

Южноамериканците не се дадоха без бой и имаха никак нелоши положения за гол, но стражът на „мореплавателите“ Диого Коща направи няколко много добри спасявания. Фернандеш откри резултата в 54-та минута, когато центрираната от него топка взе неочаквано траектория и изненада стража на Уругвай Серхио Роше. В 75-та минута „урусите“ можеха да изравнят, но изстрелът на Миаксимилиано Гомес облиза дясната греда. Малко след това чудесно положение за гол се откри и пред Луис Суарес, но ветеранът не намери вратата буквално от два метра.

Точката на спора бе сложена в 89-та минута, когато Хосе Хименес игра с ръка в наказателното си поле и след намесата на ВАР главният съдия Алиреза Фагани отсъди 11-метро наказателен удар, който бе оползотворен от Фернандеш. Халфът на Юнайтед можеше да отбележи и хетрик в заключителните минути на двубоя, но гредата спаси възпитаниците на Диего Алонсо.

Така Португалия си осигури участие в следващата фаза, след като има 6 точки след първите си два мача. Уругвай пък заема последното 4-то място с 1 точка срещу името си и с голова разлика 0:2. В следващия кръг Португалия играе с Южна Корея, а Уругвай с Гана.