Бруклин Нетс е на победа от финалите на изток

0
кевин дюрант нба

Бруклин Нетс взе изключително важния пети мач от полуфиналната си серия на изток от плейофите на НБА, побеждавайки гостуващия тим на Милуоки Бъкс с 114:108. Главен виновник за победата на „мрежите“ бе крилото Кевин Дюрант, който направи може би мача на сезона не само за себе си, а като цяло.

Дюрант игра пълните 48 минути и вкара 49 точки, овладя 17 борби и даде 10 асистенции. 32-годишният американец вкара 20 от точките си в последната четвърт, изпускайки общо 7 изстрела за целия мач. Нетс бяха без Кайри Ървинг, но в игра се завърна Джеймс Хардън. „Брадата“ добави едва 5 точки за 45 минути.

За Милуоки над всички бе Янис Антетокумпо. Гръкът вкара 34 точки и добави 12 борби, стреляйки над 60% от паркета. Крис Мидълтън също бе на висота за гостите с 25 точки и 5 асистенции, но в крайна сметка защитата на Бруклин в заключителната четвърт бе това, което донесе победата.

Мач №6 ще се проведе в Милуоки в ранните часове на петък (българско време).