Брилянтно каране на Люис Хамилтън в Бразилия остави интригата жива

0
формула 1 люис хамилтън

Седемкратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън напомни за най-добрите си години и спечели Гран При на Бразилия, въпреки че стартира от 10-та позиция. Британецът сътвори може би най-силното си каране през този сезон и финишира първи на „Интерлагос“, оставяйки интригата за титлата жива.

Втори зад Хамилтън се нареди големия му конкурент с Ред Бул Макс Верстапен, който тръгна от втора позиция и финишира на цели 10.496 секунди от пилота на Мерцедес. Топ 3 допълни Валтери Ботас отново с Мерцедес.

Хамилтън бе втори при оставащи 12 обиколки, но нидерландецът допусна няколко миниатюрни грешки в заключителните моменти и сдаде първата позиция. Така разликата в класирането между двамата бе смалена на 14 точки. Верстапен има 332,5, докато Хамилтън е с 318,5. При конструкторите Мерцедес водят с 521.5 точки на 510.5 на Ред Бул.

До края на сезона остават три състезания – Катар, Саудитска Арабия и Абу Даби.