Брайтън не спира да наказва – би и Лестър

0
дани уелбек брайтън хоув албиън

Отборът на Брайтън&Хоув Албиън продължава да бъде голямата изненада на английската Висша лига през настоящия сезон. „Чайките“ постигнаха четвърта победа от началото на кампанията, побеждавайки Лестър с 2:1 на своя ст. „Американ Експрес“.

Възпитаниците на Греъм Потър започнаха по-предпазливо срещата, давайки инициативата на Лестър, но „Лисиците“ така и не успяваха да сътворят нещо наистина опасно пред вратата на домакините. Противно на логиката, Брайтън поведе в резултата. Това се случи в 35-та мнута, когато Нийл Мопе вкара отсъдената дузпа за игра с ръка в полза на „синьо-белите“.

Така двата отбора се прибраха на почивката при резултат 1:0. Вторите 45 минути започнаха още по-зле за играчите на Брендън Рдожърс, които допуснаха втори гол в 50-та минута. Този път голмайстор бе Дани Уелбек, който вкара с глава след хубаво центриране на Леандро Трусар.

Гостите от Лестър започнаха да атакуват още по-масирано, но завършващият удар така и не им се получаваше. Каръка счупи нападателят Джейм Варди в 61-та минута, след добър пас на Юри Тилеманс, който намери англичанина на метър от гол линията. До края на срещата действията се развиваха в полето на Брайтън, но опитите на Харви Барнс и Тилеманс така и не доведоха до изравнително попадение.

Така Албиън се изкачиха до третата позиция във временното подреждане с актив от 12 точки след 5 кръга. Лестър пък заема 12-то място с 6 пункта в актива си.