Бразилия победи, Аржентина не успя

0
Бразилия

Бразилия продължава без грешка в квалификациите за Световното първенство по футбол в зона Южна Америка. След късен обрат „кариоките“ спечелиха като гости с 3:1 срещу Венецуела и се откъснаха на върха с осем точки пред втория Аржентина.

Домакините откриха резултата чрез Ерик Рамирес в 11-ата минута, а Маркиньос изравни в 71-вата. С късни голове на Габриел Жезус от дузпа в 85-ата минута и Антони в шестата минута на добавеното време гостите стигнаха до победата.

Аржентина завърши 0:0 като гост на Парагвай в двубой с много голови положения. Пропуските на играчите на двата тима и добрите намеси на вратарите не позволиха в срещата да има победител. Уругвай и Колумбия също направиха 0:0.

Бразилия е убедителен лидер с пълен актив от 27 точки, спечелени след девет поредни победи. Следват Аржентина – 19, Еквадор и Уругвай – по 16, Колумбия – 14, Парагвай – 12 и Перу – 11. Първите четири тима се класират директно за финалите в Катар, а петият ще играе бараж.