Бразилия доближава световното след поредна победа

0
Лукас Пакета
Снимка Twitter

Бразилия спечели с 1:0 срещу Колумбия и увеличи на девет точки преднината си пред Аржентина в световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ. „Кариоките“ имат 34 от 36 възможни точки, а „гаучосите“ са с 25 и мач по-малко.

Точен за домакините беше халфът на домакините Лукас Пакета в 72-рата минута след асистенция на Неймар. След дни Селесао гостува на Аржентина в Сан Хуан и може окончателно да реши спора за първото място.

Еквадор победи Венецуела с 1:0 и заема третото място с 20 точки. Голмайсторът на ЦСКА Жорди Кайседо влезе в игра в 64-ата минута за домакините. За трите точки се разписа Пиеро Инкапие в 41-вата минута. На четвърто място с 16 точки е Чили, който победи като гост Парагвай с 1:0. В друга среща Перу срази Боливия с 3:0.