Ботев (Враца) взе първа победа в елита от четири месеца

0
Ботев (Враца)
Lap.bg

Ботев (Враца) победи у дома Берое с минималното 1:0 в откриващия мач от 18-ия кръг на efbet Лига.

Това е първи успех за врачани от четири месеца насам!

Единственият гол в срещата вкара звездата на тима Дориан Бабунски, с летящ плонж разстреля вратата на заралии.

Северномакедонецът е класа над останалите си съотборници и го доказа и днес, като се очаква през зимата да подсили някой от водещите тимове у нас.

Двата тима трябваше да се справят с много лош терен на стадион „Христо Ботев“. Голът падна в 41-а минута, когато Юлиан Ненов центрира в наказателното поле и Бабунски прониза гостите.

През второто полувреме вратарят на Ботев Красимир Костов спаси всички положения и така записа нова чиста мрежа. Неговите силни изяви също вече доведоха за слухове за напускане, а именно Берое е един от желаещите да го привлече.