Ботев (Пловдив) удари Берое и се завръща в Европа

0
Ботев (Пловдив) победи Берое
Lap.bg

Ботев (Пловдив) ще представя България в следващото издание на турнира Лига на конференциите. „Жълто-черните“ спечелиха баража с Берое (2:1) в Коматево.

Възпитаниците на Азрудин Валентич бяха по-добрият отбор днес и заслужено ще участват във втората година от създаването на тази клубна надпревара. Те поведоха в резултата чрез Мохамед Брахими (38′) и се оттеглиха с гол аванс на почивката.

Второто полувреме започна вихрено с бърза размяна на попадения. Първо Па Конате (50′), а след това и Давиде Мариани (53′) попаднаха сред голмайсторите.

До края на мача силите на заралии обаче не стигнаха за нещо повече от почетния гол и така у тях остава горчилката от това да са били на косъм от участие в Европа.

Ботев ще научи първия си съперник в средата на юни, а самите мачове са месец по-късно.