Ботев (Пловдив) тръгна с победа пред погледа на шефа

0
Станислав Манолев

Ботев (Пловдив) тръгна с победа в новото елитно първенство по футбол. Пред погледа на своя шеф Антон Зингаревич „канарчетата“ спечелиха срещу Пирин с 2:1 в мач от първия кръг на стадиона си в квартал „Коматево“.

Ботев започна силно и още в 4-тата минута Току можеше да се разпише, но шутира слабо във вратаря на гостите Петър Петров. В 18-ата минута Петър Занев от гостите пропусна да открие – той шутира в аут от чиста позиция.

Минута по-късно Ботев поведе с първия гол за сезона на Па Конате. Той насочи по прекрасен начин с глава топката в мрежата след центриране от десния фланг на Николай Минков – 1:0.

В 26-ата минута Маркиньос нахлу сам срещу Петър Петров, но вратарят изби удара. В 36-ата минута Спас Георгиев се обърна в пеналта и веднага шутира, но в ръцете на Аргилашки. Само след секунди отново Георгиев стреля, но във вратаря.

В 41-вата минута Маркиньос бе изведен от Атанас Илиев, напредна сам срещу вратаря и вкара с техничен удар – 2:0.

В 53-тата минута Аргилашки спаси сериозен удар на Станислав Манолев. Минута по-късно гостите намалиха. След сериозно разбъркване Стилиян Николов промуши топката през куп тела зад голлинията – 1:2.

Последва нов пропуск на Ботев. Маркиньос стреля с глава и вратарят изби. Па Конате налетя върху топката и шутира, но защитник и вратар избиха отиващото към вратата кълбо.

В 76-ата минута Станислав Манолев от Пирин изпълни много добре, но топката профуча на сантиметри край гредата.