Ботев (Пловдив) победи Берое и се качи на върха

0
Ботев

Ботев победи Берое с 2:1 в Пловдив и поведе в класирането на efbet лига. Ботевци имат 17 точки, съответно с 2 и 3 повече от Лудогорец и Славия, които излизат един срещу друг в неделя в София. Освен това Ботев взе и пета победа поред у дома.

Заралии първи можеха да открият резултата в 32-рата минута, след като Александър Василев центрира и Алиун Фал насочи с глава топката в дясната странична греда. Домакините отговориха седем минути по-късно, когато Емануел Току шутира мощно, но над гредата.

В 52-рата минута Па Конате от Ботев улучи левия страничен стълб.

В 69-ата минута домакините поведоха с красив гол на Току. След негов удар по земя топката се отклони от лявата греда и спря зад Нордин Бакер във вратата – 1:0 за Ботев.

Берое опита да изнесе играта в предни позиции и в 77-ата минута Александър Василев отправи изстрел, но право в ръцете на Георги Аргилашки. Малко след това Кукула не успя да засече центриране на Илиян Стефанов в непосредствена близост до вратата.

В 84-ата минута Ботев постави точка на спора. Маркиньос проби отдясно и великолепно центрира към далечната греда, където Па Конате отправи с левия крак от въздуха топката в мрежата – 2:0.

В последните секунди на даденото от съдията триминутно продължение Александър Цветков върна едно попадение и оформи крайния резултат – 2:1 за Ботев.