Ботев (Пловдив) най-после взе първа победа за сезона

0
ботев пловдив
lap.bg

Ботев (Пловдив) победи Септември (София) с 3:1 в откриващия мач от осмия кръг на efbet Лига. Домакините взеха първата си победа за сезона, след като се отпушиха пред своята публика на базата в Коматево.

Домакините поведоха чрез Елвис Ману в 26-ата минута и това ги успокои. Бившият футболист на Лудогорец преодоля трима защитници и с прецизен удар преодоля Шейтанов.

След почивката „канарчетата“ продължиха да доминират на терена и в рамките на три минути направиха предината си класическа. Антоан Бароан (73′) се справи с Мартин Стойчев и Асен Георгиев, след което с шут по земята удвои, а Виктор Генев (76′) засече центриране в наказателното поле.

До края гостите успяха да стигнат до почетно попадение на Симеон Александров (84′).