Най-новият букмейкър е вече в БългарияСпорт Бонус: 30лв БЕЗПЛАТЕН ЗАЛОГ + до 300лв Нов Клиент

Ботев Пловдив игра достойно, но падна от Легия Варшава

0
БОТЕВ 0:2 ЛЕГИЯ Станислав Работов
Източник: Официален сайт на Ботев Пловдив

Ботев Пловдив загуби с 0:2 от шампиона на Полша – Легия (Варшава). Двата тима изиграха динамична приятелска среща на зимните си подготвителни лагери в Дубай. Те премериха сили на „Джебел Али Спорт Център“.

„Канарчетата“ създадоха много положения през първото полувреме и могат да съжаляват, че не се разписаха.

Димитър Тонев излезе очи в очи с вратаря на Легия още в 4-ата минута. Артур Боруц обаче остана хладнокръвен и отрази шута.

Три по-късно пък Мохамед Брахими излезе отново сам срещу вратаря на Легия, но ударът му мина покрай гредата.

В 27-ата минута Брахими отправи красив удар към полската врата, но Боруц отново се намеси авторитетно.

След половин час игра бе ред на Маркиньос да пробва рефлексите на стража, а в 36-ата минута напук на логиката Жозуе Пескуейра откри резултата с красив изстрел от ъгъла на наказателното поле.

След почивката бяха извършени много смени и темпото на игра стана по-ниско.

В 79-ата минута падна вторият гол. Игор Стрзалек стреля хитро под плонжа на Аргилашки и оформи крайното 2:0.

Две по-късно Реда Рабей можеше все пак да отбележи почетно попадение но шутът му мина на сантиметри от гредата.

Следващата проверка на Ботев в Дубай е след седмица, на 22-ри януари, срещу шампиона на Русия – Зенит.