Ботев (Пд) не успя да развали прокобата срещу Лудогорец

0
Ботев
Снимки: lap.bg

Ботев изгуби от Лудогорец с 1:3 в мач от XII кръг на елитното ни първенство по футбол и записа осма загуба поред срещу своя съперник в Пловдив. Загубата сложи също край на успешната домакинска серия от шест поредни победи на Ботев. Домакините обаче изиграха добър мач, но не успяха да реализират по-голяма част от положенията, които създадоха.

Мачът започна великолепно за „канарчетата“, които откриха резултата в 4-тата минута. Реда Рабей отне една топка, напредна и подаде към Тодор Неделев, който от движение шутира майсторски край Кахлина – 1:0.

Малко след това Кирил Десподов от гостите направи невероятен пропуск. Националът бе изведен сам срещу вратаря, но шутира висока над гредата.

В 24-ата минута Алекс Сантана изравни с гол-шедьовър. Халфът се разписа с мощен удар с левачката за 1:1. Малко по-късно Доминик Янков улучи напречната греда.

В 55-ата минута шампионите стигнаха до пълен обрат, след като Пиерос Сотириу нахлу отдясно и насочи технично топката в мрежата – 1:2. Асистентът вдигна флага за засада, но след консултация с ВАР реферът зачете попадението.

В 59-ата минута Дилан Мартенс бе изгонен с втори жълт картон и остави домакините с 10 души.

Макар и с човек по-малко, Ботев не се предаде, продължи да атакува и притиска гостите и пропусна да вкара два пъти. Първо удар на Неделев бе избит от Кахлина в корнер, а след това Неделев центрира и влезлият като резерва Антоан Баруан засече топката с глава, но я прати в аут.

В 90-ата минута Джордан Икоко се измъкна отдясно и се разписа – 3:1 за Лудогорец.

Така Лудогорец увеличи преднината си на върха и вече има 27 точки, пред ЦСКА – 23 и Ботев (Пд) – 21. Шампионът е с два мача по-малко, а „червените“ от София – с три.