Боряна Калейн остана в подножието на медалите на Световното по художествена гимнастика

0
боряна калейн

Малко не достигна на Боряна Калейн да вземе медал в първия ден от провеждащото се Световно първенство по художествена гимнастика в Япония. 21-годишната родна гимнастичка участва в първите два финала на отделните уреди на надпреварата, която се провежда в Китакюшу. Софиянката зае четвърто място в крайното класиране на обръч и топка.

Боряна направи силна компзоция с обръч, получавайки оценка от 25,700. При топката нашето момиче не покза най-доброто от себе си и бе оценена с 26,350. И в двете дисциплини първа стана рускинята Дина Аверина.

Утре са квалификациите на бухалки и лента, след които ще станат ясни първите 18, които ще се борят за многобоя и 8-те финалистки на тези два уреда.