Борусия (Дортмунд) започна ударно в Шампионска лига

0
Борусия Дортмунд Марко Ройс

Борусия (Дортмунд) победи Копенхаген като домакин в първия мач за сезона в Шампионска лига. Германският представител надви първенеца на Дания категорично с 3:0 на своя „Сигнал Идуна Парк“.

„Жълто-черните“ до голяма степен решиха срещата още през първото полувреме. В рамките на седем минути между 35-ата и 42-ата те поведоха с два гола дело на Ройс и Гереро.

След почивката те успяха да укротят мача, а класиката оформи Белингам в 83-ата минута. Малко преди края гол на гостите беше отменен заради засада от системата за видео повторения ВАР.

Така Борусия започна с рутинен успех новия сезон в „турнира на богатите“ и оглави временното класиране в група „G“ с 3 точки. По-късно тази вечер се играе другия сблъсък в нея – Манчестър Сити гостува в Севиля на едноименния отбор.