Боряна Калейн стана европейска шампионка на топка

0
Боряна Калейн
Снимка: Facebook

Боряна Калейн стана европейска шампионка във финала с топка на първенството на Стария континент по художествена гимнастика в Тел Авив, Израел. Европейската вицешампионка изигра стилно и артистични композицията си и заслужено получи най-висока оценка – 35.350 точки.

Другата ни състезателка Стилияна Николова също се представи блестящо. Съдиите обаче я оцениха само с 33.300 точки. Последва втора контестацията за състезанието от българския щаб, която този път бе уважена, и резултатът на Стили бе повишен на 33.700 точки.

Това обаче й стигна само за четвъртото място. Пет стотни разделиха талантливата ни гимнастичка от бронза, който стана притежание на германката Маргарита Колосов – 33.750 точки. Сребърното отличие с 34.250 точки взе италианката София Рафаели.