Бой в края на мача Черно море – Царско село

0
Черно море

Мачът Черно море – Царско село завърши 1:1 във Варна, но в края имаше бой на терена. Тогава Родриго Енрико бе фаулиран от Милан Йокич и при падането го срита. Йокич налетя върху Енрике, който от земята протегна левия си крак към корема му. Играчът на гостите хвана крака на съперника, наскачаха и други футболисти и почнаха да се бутат и блъскат. След мелето съдията Никола Попов показа червени картони на Родриго и Йокич и жълт на нападателя на домакините Евгений Сердюк.

През първото полуврме на срещата от 14-тия кръг на efbet Лига на „Тича“ варненци бяха по-активни и създадоха повече опасности, но най-чистото положение пропуснаха „царете“.  В 11-ата минута вратарят на „моряците“ Иван Дюлгеров не се ориентира добре и изчисти топката в гърба на Живко Атанасов. След рикошета кълбото достигна до Меди Мезу, който имаше цялото време на света, останал сам на празна врата, но вместо това нападателят шутира далеч над вратата.

В 53-ата минута след добра контраатака Лукас Диас разсече защитата на домакините с извеждащ пас за учебник и Ален Стефанович насочи топката в мрежата – 1:0 за Царско село.

В последните секунди на двубоя вратарят на „царете“ Янко Ангелов направи фрапантна грешка и събори Евгений Сердюк. Реферът отсъди дузпа и от бялата точка Сердюк бе точен за 1:1.

Черно море застигна с 22 точки четвъртия Ботев, който в момента играе с Пирин в Благоевград. Царско село пък взе четвърта точка под ръководството на Любо Пенев, но остава на последно място с 10 пункта.