Блейзърс наваксаха 20 точки дефицит и победиха Чикаго

0
деймиън лилард нба

Отборът на Портланд Трейл Блейзърс записа една от най-сладките си победи от началото на кампанията в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. „Пионерите“ взеха домакинството си на Чикаго Булс с 112:107, въпреки че на почивката изоставаха с 15. Така играчите на Чонси Билъпс записаха втора поредна победа и вече имат 8 победи и 8 загуби. Възпитаниците на Били Донован пък имат 10 победи и 5 поражения.

Най-полезен за домакините бе Деймиън Лилард. Гардът отбеляза 22 точки, но отново стелбата му не спореше – 6 успешни от 18 опита. Лилард раздаде и 10 асистенци, а също така реализира всичките си 7 опита от наказателната линия. Резервата Лари Ненс-младши също направи солидно включване с 16 точки, 9 борби и 3 отнети топки. Домакините доминираха в овладяването на борби – 44 за Портланд и само 36 за „биковете“.

Гостите направиха потресаваща втора част на мача, отбелязвайки едва 44 точки. Над всикчи за Булс бе Зак Лавийн с 30 точки и 6 борби, но в същото време гардът допусна и 4 грешки в нападение. Алекс Карузо бе на косъм от „трипъл-дабъл“ – 12 точки, 10 борби и 9 асистенции.

Така Портланд вече заема 7-то място на запад, докато Чикаго е трети във временното подреждане на изток.