Блекбърн запази шансове за промоция след победа над Дарби

0
блекбърн дарби каунти

Отборът на Блекбърн постигна много важна победа, която възроди амбициите на „синьо-белите“ за промоция в елита на Англия. Възпитаниците на Тони Моубрей победиха гостуващия тим на Дарби Каунти с 3:1 и записаха първи триумф след три поредни мача без победа.

Срещата на „Илууд Парк“ започна отвратително за домакините, които допуснаха гол в 28-та минута. Точен за „овните“ бе Равел Морисън. При такъв резултат приключи първата част, като възпитаниците на Уейн Рууни трябва да съжаляват много, че не успяха да реализират повече от един гол.

Нещата се обърнаха на 180 градуса през вторите 45 минути, когато „Роувърс“ успяха да отбележат три гола. Първи на таблото светна Скот Уартън в 53-та минута, а 6 минути след това обратът бе пълен чрез гол на Търис Долна. Крайното 3:1 оформи влезлият като резерва Сам Галахър в дълбоко в добвеното от съдията време.

Така Блекбърн отново се намести в Топ 4 и вече има 61 точки след 38 мача, докато Дарби остава в зоната на изпадащите с 24 точки на сметката си.