Бивш играч на Ботев разпиля Лудогорец

0
Славия - Лудогорец
Lap.bg

Българският шампион Лудогорец допусна тежко поражение с 0:3 от унгарския Ференцварош в контролна среща от подготовката си в Австрия. В герой за съперника се превърна бившият играч на Ботев (Пловдив) Маркиньос, който записа гол и асистенция.

Разградчани бяха по-дейни през първото полувреме и доминираха, но не успяха да стигнат до гол. Текпетей получи няколко възможности за гол, но нито веднъж не успя да простреля вратаря на унгарците. На другата врата Слуга се намеси на два пъти и предотврати попадения.

След почивката Ференцварош бе пълен господар на терена. В 55-ата минута Маркиньос се възполза от колебливо избиване на Слуга и с удар от 7-8 метра реализира.

Бившият играч на Ботев (Пловдив) се отличи и с асистенция за второто попадение на Уинго в 81-ата, като този път сериозна грешка направи отбраната на „орлите“. Авторът на втория гол се разписа още веднъж в 90-ата минута за крайното 3:0.