BETMARKET ВЕЧЕ В БЪЛГАРИЯ

Битката е до край! Манчестър Сити отново на върха

0
бернардо силва манчестър сити

Битката за титлата в Англия явно ще се води до последната минута. Манчестър Сити последва примера на Ливърпул и записа нова победа, с която се върна на върха в класирането. „Гражданите“ спечелиха убедително с 4:0 при визитата си на Лийдс в мач от 34-ия кръг на Висшата лига.

„Гражданите“ се разписаха при първата си създадена ситуация. В 13-ата минута Фодън центрира, а Родри засече топката с глава и я прати във вратата на Лийдс. До края на полувремето играчите на Хосеп Гуардиола доминираха, но не отбелязаха втори гол.

През второто полувреме Сити създаваше положение след положение. В 54-ата минута Диаш насочи с глава към Нейтън Аке, а той от няколко метра намери мрежата зад Илан Мелие.

В 78-ата минута Габриел Жезус се разписа след асистенция на Фил Фодън за 3:0 за Сити, а в добавеното време Фернандиньо оформи крайния резултат.

Манчестър Сити е на върха с 83 точки и една повече от Ливърпул. До края на сезона остават 4 кръга.