Безупречна Италия се класира за елиминациите на ЕВРО2020

0

Италия се класира за елиминационната фаза на ЕВРО2020. „Адзурите“ записаха нова чиста победа, като този път жертвата беше Швейцария, а резултатът отново класически – 3:0. Мануел Локатели бе автор на двете попадения, а Чиро Имобиле вкара третия. С успеха тимът на Роберто Манчини събра 6 точки. Швейцария е едва с 1 и в последния кръг ще преследва задължителна победа над Турция, която е без точка, за да си осигури второто място или позиция сред най-добрите трети отбори. Уелс е с 4 точки и дори равенство с Италия в последния кръг праща „драконите“ на осминафиналите.

Италия изигра страховито първо полувреме, в което вкара един гол, а попадение на Киелини бе отменено заради засада. Централният бранител се разписа след изпълнение на корнер, но след намесата на ВАР се оказа, че е играл с ръка.

Отлична атака, която бе направена изцяло от Бернарди и Локатели, завърши с пробив на първия и отличен пас пред голлинията, където Локатели прати топката в мрежата.

Малко след началото на втората част Локатели получи топката пред полето на Швейцария и с прецизен удар удвои резултата.

След този гол нещата на терена се успокоиха. Двата отбора доиграваха мача, когато Имобиле изстреля снаряд от около 20 метра и прониза Швейцария за трети път.