Безстрашен Пол Джордж поведе Клипърс напред

0
пол джордж лос анджелис клипърс нба

Лос Анджелис Клипърс взе изключително важния мач №5 от полуфиналната си серия на запад от плейофите на НБА. „Ножиците“ срязаха отбор номер 1 от редовния сезон Юта Джаз с 111:119 като гости и имат чудесната възможност да приключат серията като домакини в следващата среща.

Въпреки че гостите заминаха за Юта без голямата си звезда Кауай Ленърд, нещата за тях се получиха благодарение на гарда Пол Джордж. Често критикуваният играч наниза 37 точки и 16 борби. От изключително значение бе стрелбата му от линията за наказателни удари – 10 успеха от 11 изстрела, като в последната четвърт бе безпогрешен – 5 от 5. Другата голяма причина за победата на отбора от Лос Анджелис се казваше Реджи Джаксън. Той добави 22 точки, 12 от които в заключителните 12 минути.

За домакините нещата се развиваха перфектно до почивката, като Юта водеше с 65:60. След това обаче „джазмените“ изгубиха ритъм в нападение и отбелязаха едва 46 точки до края. Боян Богданович бе топ реализаторът за домакините с 32 точки, а Джордан Кларксън отново се включи силно от пейката с 15 пункта. Това обаче се оказа крайно недостатъчно и сега Юта ще трябва да спечели две поредни победи, за да се срещне с Финикс в следващия кръг.

Мач №6 е в Лос Анджелис и ще се проведе в ранните часове на събота (българско време).