Безпощаден Рафаел Надал стигна 1/4-финал на „Уимбълдън“

0
Рафаел Надал

Безпощаден Рафаел Надал продължи победния си поход в третия турнир по тенис от Големия шлем за тази година. Испанецът отнесе нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп с 6:4, 6:2, 7:6 (6) за 2 часа и 22 минути игра и се класира за четвъртфиналите на „Уимбълдън“. Това бе 18-а поредна победа на Надал в турнир от шлема.

В първия сет Надал проби в десетия гейм съперника си и дръпна с 1:0, после взе леко втория сет, а в третия водеше с 5:2, но допусна Ботик да си вземе сервиса, да направи пробив и отново да вземе подаването си за 5:5. Впоследствие се стигна до тайбрек. В него Ван де Зандсхулп спаси три мачбола, но в крайна сметка Надал ликува с 8:6.

В спор за място на полуфинала Надал ще срещне Тейлър Фриц. Другите двубои в тази фаза са: Давид Гофен – Камерън Нори, Новак Джокович – Яник Синер и Ник Кирьос – Кристиан Гарин. До този момент Рафа Надал е рекордьор по титли от шлема с 22 трофея. С два по-малко са Новак Джокович и Роджър Федерер.

Съперничките на 1/4-финалите на „Уимбълдън“ при жените: Айла Томлянович – Елена Рибакина, Симона Халеп – Аманда Анисимова, Мари Бузкова – Онс Джабер и Татяна Мария – Юле Ниймайер.