Без вратар и с червен картон бяха близо до сензацията на годината

0

Скромният тим на Коморските острови бе близо до сензация срещу домакина на Купата на африканските нации Камерун. Срещата от 1/8-финалите на турнира завърши с победа с 2:1 за домакините, но аутсайдерите накараха цял свят да им обърне внимание.

Коморските острови едва събраха отбор за мача, тъй като повечеро титуляри бяха идарени от коронавирус. Тимът нямаше вратар и се наложи на вратата от началото на мача започна левият бек Шакер Алхадур.

На всичко отгоре още в 7-ата минута бе изгонен капитанът на тима Наджим Абду.

Камерун имаше превъзходство, но гостите не се даваха. В 29-ата минута “смелите” поведоха в резултата с попадение на Карл Токо Екамби. Ахмед Мони и Ел Фарду Бен пък бяха близо до това да изравнят.

Защитникът-вратар на Коморските острови Шакер Алхадур заслужи овациите с няколко спасявания.

В 70-ата минута обаче той бе преодолян за втори път, след като Венсан Абубакар излезе сам срещу него и реализира.

След второто попадение на Камерун гостите натиснаха и на три пъти бяха много близо до гол. Те стигнаха до такъв с фантастичен идар от фаул от около 40 метра на Юсуф М’Чангама, но времето не им стигна да нанесат и втори удар по Камерун. За това помогна и съдията на срещата, който побърза рано да даде края и така спести още минути треперене на домакините.

На четвъртфиналите Камерун ще се изправи срещу Гамбия.