Без победител в Дербито на Милано

0
милан интер

Първото издание на „Дерби дела Мадонина“ за сезон 2021-2022 завърши без победител. В последен мач от 12-ия кръг на италианската Серия „А“, отборите на Милан и Интер завършиха 1:1, поделяйки си по една точка.

Всичко най-интересно на „Сан Сиро“ се случи през първото полувреме. Символичните гости откриха резултата в 11-та минута, когато Хакан Чалханоглу вкара отсъдена дузпа за Интер. Франк Касие от Милан спъна противников играч в наказателното на „росонерите“ и Даниеле Довери посочи бялата точка.

Радостта на „нерадзурите“ не бе особено дълга, тъй като в 18-та минута и домакините вкараха гол. Попадението във вратата на Самир Ханданович бе отбелязано от неговия съотборник Стефан Де Врай, който имаше лошия късмет да си вкара автогол с глава в опит да отклони центриране на Сандро Тонали.

Реферът Довери отново взе главната роля в 25-та минута, когато свири втора дузпа за играчите на Симоне Индзаги. Този път нарушението бе дело на Фоде Туре, който наруши баланса на нападател в „синьо-черно“. Този път шампионите заложиха на различен изпълнител в лицето на Лаутаро Мартинес, който не успя да излъже Чиприан Татарушану и стражът спаси 11-метровия удар.

В самия край на първата част чудесна възможност за гол отново се откри пред Мартинес, но аржентинецът не успя да материализира хубавото подаване на Един Джеко, което го намери на границата на малкото наказателно поле.

Най-интересният и запомнящ се момент през втората част дойде в самия ѝ край. В 90-та минута възпитаниците на Стефано Пиоли имаха две чудесни възможносит за гол, но първо гредата попречи на Алексис Саелемейкърс, а Франк Кесие пропусна да отбележи при добавката на почти опразнената врата.

Така Милан не се възползва от по-ранната грешка на Наполи и двата отбора остават временни водачи в класирането с актив от 32 точки, като неаполитанците имат по-добра голова разлика. Интер пък заема трето място с 25 точки.