Без напрежение Лудогорец отново би Сутиеска

0
Лудогорец

Лудогорец записа втора победа над черногорския Сутиеска, като този път резултатът бе 1:0. Така „орлите“ се класираха за втория квалификационен кръг на Шампионска лига с общ резултат 3:0. Там отборът на Анте Шимуджа ще се изправи срещу ирландският шампион Шамрок Роувърс, който отстрани малтийския Хибърниънс.

Двубоят на стадион „ДГ Арена“ в Подгорица бе отворен с положения и пред двете врати. Разградчани имаха няколко добри ситуации, но с пропуски се отчетоха Спас Делев, Кирил Десподов, Антон Недялков, Алекс Сантана и Каули.

От своя страна домакините на два пъти накараха вратаря на Лудогорец Серджио Падт да демонстрира рефлекса си. Малко преди края на първата част Алхараиш центрира за Вук Стрикович, който обаче не намери целта.

Малко след началото на второто полувреме Лудогорец стигна до гол, с който реши всичко. Каули получи топката от Недялков и шутира, вратарят Гилен изби, но топката попадна на крака на Пиерос Сотириу и той се разписа от близка дистанция.

Голът уби надеждите на домакините, които осъзнаха, че трудно ще вкарат три гола до края на мача. „Орлите“ пък вдигнаха темпото и настроението и отново Сотириу бе на прага да вкара втори гол, но не успя да преодолее стража на домакините.

В последните 15 минути българският тим можеше да вкара поне още 2 гола, но по чудо топката не навести за вратата на домакините.