Байерн (Мюнхен) попиля Фрайбург и отвори разлика на върха

0
Байерн

Байерн (Мюнхен) победи като гост Фрайбург с 4:1 в мач от 28-ия кръг на Бундеслига.

На стадион „Европа парк“ доминираше само един отбор, като баварската машина се е засилила към поредната си титла в Германия.

В първия час игра изненадващо нямаше голове, а след това те заваляха. Леон Горецка се завърна подобаващо от контузия и откри резултата.

Нилс Петерсен изравни пет минути по-късно. В 73-ата минута Гнабри отново изведе гостите напред, а в 82-ата Коман направи 3:1. Крайното 4:1 пък оформи Забицер шест минути след изтичането на редовното време.

Така Байерн събра 66 точки и вече е на девет пред втория Борусия (Дортмунд), който загуби с 1:4 от РБ Лайпциг.