Бетис спечели Купата на Испания

0
Борха Иглесиас

Отборът на Бетис спечели Купата на Испания, след като надделя след изпълнение на дузпи над Валенсия. Редовното време и продълженията на стадион „Ла Картуха“ в Севиля завършиха 1:1, а при наказалните удари севилци бяха точни – 5:4, и триумфираха за трети път в историята си в турнира след 1977 и 2005 година. Любопитно е, че Бетис печели трофея всеки път, щом достига до финалния сблъсък.

Бетис откри в 11-ата минута, когато Борха Иглесиас се разписа с глава след пас на Ектор Белерин. След гола валенсианци взеха инициативата в 30-ата минута Уго Дуро след асистенция на Илаиш Мориба. В 43-тата минута гредата спаси Валенсия. След удар на Серхио Каналес топката закачи крака на Габриел Паулиста, но това бе достатъчно, за да не влезе във вратата. В 78-ата минута се стигна до втора греда за севилци след удар на Хуанми.

Така с голяма доза късмет Валенсия докара мача до продължения. В допълнителното време и двата отбора показаха, че не искат да се стига до дузпи, но така и не си отбелязаха гол.

При дузпите първите шестима изпълнители не сбъркаха. Фаталният пропуск за Валенсия направи Юнус Муса, който пропусна четвъртата дузпа, а решителният пети гол за Бетис реализира Хуан Миранда и така тимът на Мануел Пелегрини се поздрави с първа Купа на Испания от 17 годиини насам.