Берое срази Локо в София

0
Берое

Берое срази с 3:0 столичния Локомотив в първия мач от 14-тия кръг на efbet лига на Националния стадион „Васил Левски“. В герой за заралии се превърна Мартин Камбуров, който асистира за първия гол на своите и вкара третия. Второто попадение за подопечните на Петър Колев пък падна след намесата на ВАР, когато топката тупна зад голлинията след удар на французина Кийлър Лебон.

Първото полувреме предложи скучен футбол, като се запомни само един сериозен удар на Александър Василев, който вратарят на домакините Александър Любенов изби в корнер. В 45-ата минута обаче Берое откри резултата. Мартин Камбуров свали топката с глава към малиеца Абубакар Тунгара, който шутира точно край вратара – 1:0 за гостите.

В 70-ата минута Владимир Вълков посочи центъра – 2:0 за Берое след дълго съвещание с ВАР.  Лебон пое технично пас и с десния крак шутира над вратаря, като тупката тупна при голлинията на вратата на „железничарите“. Повторенията показаха, че тя е преминала голлинията и арбитърт отсъди гол.

В 74-тата минута след вдигане от корнер Мартин Камбуров насочи кълбото с глава в мрежата – 3:0 за Берое.

Заралии остават шести, но вече с 20 точки, с една по-малко от петия Черно море, който утре приема Царско село. Локомотив е десети с 13 пункта и мач по-малко.