Берое ще играе бараж за Европа с Ботев (Пд)

0
Берое

Берое ще играж бараж за Европа с Ботев (Пловдив). Мачът ще е в пловдивския квартал Коматево, като победителят ще се класира за Лига на Конференциите.

Берое стигна до тази среща, въпреки загубата с 0:1 от Арда в Кърджали. В същото време Локомотив и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в Пловдив, и така заралии и столичани завършиха с равен брой точки – 41. Тимът на Петър Хубчев обаче завърши на мечтаната седма позиция заради по-добри показатели в преките двубои със столичани.

В Кърджали Светослав Ковачев откри за Арда в 10-ата минута и това се оказа единствения гол в двубоя. В 74-тата минута реферът Георги Кабаков сбърка и отсъди корнер, вместо аут. След изпълнението се стигна до дузпа за Берое, но ударът от бялата точка на Симеон Мечев срещна напречната греда.

Под тепетата пък Димитър Илиев даде ранен аванс за Локо в 3-тата минута след точно изпълнена дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Ангел Лясков. Дълбоко в добавеното време Алекс Колев изравни също от дузпа, но точката не бе достатъчна на подопечните на Николай Киров.

Локо пък продължи да няма победа под ръководството на Александър Томаш – 4 равни и 2 загуби в 6 мача.