Берое матира Локо (Пловдив), Тунгара блесна с два гола

0
Берое
Lap.bg

Берое победи Локомотив (Пловдив) с 2:0 в късния петъчен мач от осмия кръг на efbet Лига. Възпитаниците на Петър Хубчев заслужиха успеха със себераздаването си. Сблъсъкът беше по-специален за Александър Томаш, който дълго време беше начело на заралии, но сега води Локо.

Двата гола паднаха след почивката. През първото полувреме имаше доста положения, но липсата на точност в завършващата фаза не промени статуквото на терена.

В 66-ата минута Абубакар Тунгара завърши контраатака и откри резултата в полза на Берое, след като премина двама съперникови играчи и беше прецизен с удара. Малко по-късно Локомотив получи дузпа за нарушение на Лукас Мартинс срещу Матеус в наказателното поле, но решението беше отменено от видео асистент арбитъра.

В добавеното време на мача отново Тунгара беше точен и подпечата победата за заралии. Той беше изведен сам срещу Хоркаш от Симеон Мечев.