Берое и ЦСКА не се победиха под Аязмото

0
ЦСКА

Пред погледа на Ясен Петров Берое и ЦСКА завършиха 0:0 в мач от XII кръг в елитното ни първенство по футбол в Стара Загора. В срещата нямаше много голови положения и логично двата отбора си поделиха точките. Все пак Берое имаше повече шансове за гол, но блестящият Бусато опази вратата си „суха“. ЦСКА изигра един от най-слабите си мачове, като осезаемо се почувства липсата в атака на Греъм Кери.

Не бяха изминали и 60 секунди, когато Мартин Камбуров шутира и топката се отби от ръката на Метс, която беше близко до тялото му. Реферът Георги Кабаков остана безмълвен, а отговарящият за ВАР Радослав Гидженов не се намеси.

В 16-ата минута Федерико Варела изведе Жорди Кайседо в наказателното поле на домакините, но нападателят на ЦСКА шутира неточно.

Четири минути по-късно Берое пропусна да открие резултата. Стив Фуртадо центрира по земя, Камбуров стреля фронтално от 7-8 метра, но Густаво Бусато изби.

В 24-тата минута Берое поиска нова дузпа за нарушение на Юта срещу Камбуров, но съдията и отговорникът за ВАР прецениха, че такава няма.

В 32-рата минута Варела стреля от трудна позиция с глава, но Генади Ганев изби в корнер.

След почивката на терена не бе интересно, въпреки че Берое бе по-активен. Вратарят на ЦСКА отрази удари на Даниел Генов и Лебон.

В 90-ата минута Бусато изби и удар с глава на Камен Хаджиев от корнер, а малко след това се справи и с шут на Реан Даскалов.

ЦСКА остава втори с 23 точки, пред лидера Лудогорец – 24. Трети с 21 пункта е Ботев, който утре приема шампиона в Пловдив.