Берое и Арда поделиха точките в Стара Загора

0
берое арда
Снимка:lap.bg

Отборите на Берое (Стара Загора) и Арда (Кърджали) завършиха наравно 2:2 в плейофен мач от първата четворка на efbet лига. Срещата на ст. „Берое“ започна много добре за домакините, които в този мач бяха без старши треньора си Петър Хубчев и неговите помощници Левон Апкарян и Армен Амбарцумян.

„Зелено-белите“ откриха резултата в 18-та минута след гол на Давиде Мариани, които пробва мерника си отдалеч и не остави шансове на стража на гостите Мартин Луков. Така и приключи първото полувреме. Втората част също започна чудесно за заралии, които вкара втори гол. Този път в прегръдките на воите съотборници попадна Серкан Юсеин.

Радостта на домакините не бе особено дълга, тъй като в 51-та минута Арда върна един гол чрез Иван Коконов. Играчите на Стамен Белчев доиграха двубоя с човек по-малко заради втори жълт картон на Светослав Ковачев. Това обаче не попречи на „валеканите“ да стигнат до точката. Това се случи в самия край на мача, когато гостите получиха правото да изпълняват дузпа заради игра с ръка на Бен Юсеф. Зад топката застана Тонислав Йорданов, който не остави шанс на Генадий Ганев.

Така Берое се изкачи еднолично на седмото място и вече има актив от 37 точки, докато Арда е на 10-та позиция с 31 спечелени пункта.