Белгия се класира за световното в Катар

0
Белгия

Белгия стана поредният отбор, който се класира за световното в Катар догодина. „Червените дяволи“ победиха с 3:1 Естония в последното си домакинство и с актив от 19 точки вече са недостижими в група „Е“ преди гостуването на Уелс след няколко дни.

Кристиан Бентеке откри резултата в 11-ата минута, а в 53-тата Яник Ферейра-Караско покачи на 2:0 с бомбен шут извън наказателното поле. Ерик Сорга върна едно попадение в 70-ата минута, но четири по-късно Торган Азар вкара хубув гол и реши всичко в полза на тима, воден от Роберто Мартинес.

В друга среща от групата Уелс разби Беларус с 5:1 и се нуждае от точка срещу Белгия, за да участва в бараж за мондиала.