Белгия не пусна аванта на Финландия, нов автогол на ЕВРО 2020

0
Ромелу Лукаку

Белгия си беше осигурила класиране на елиминациите на ЕВРО 2020, но не пусна аванта на Финландия, въпреки, че „викингите“ се нуждаеха от равенство, за да продължат към 1/8-финалите. „Червените дяволи“ надделяха с 2:0 и завършват с пълен актив от точки. Финландия остана на трето място с 3 и ще чака развитието на другите групи, за да разбере дали ще се класира напред. В другата среща Дания смаза Русия с 4:1, приключи на второто място с 3 точки и се класира за 1/8-финалите.

Роберто Мартинес заложи на всичките си титуляри, а те имаха тотално надмощие над Финландия. През първото полувреме не падна гол, но „дяволите“, които са скрит фаворит за титлата, създадоха половин дузина чисти голови положения. С пропуски се отличиха Де Бройне, Витсе, Тросар и Лукаку.

Втора част не се различаваше по нищо. Атаките пред вратата на Храдецки продължиха да се редят, но до 74-ата минута гол не падна. Тогава обаче белгиците изпълниха корнер, Вермаелен стреля с глава, топката се отби в страничния стълб, а Храдецски в опит да избия я бутна във вратата си. Това е шестият автогол на ЕВРО 2020.

В 81-ата минута Лукаку все пак успя да реалириза третия си гол на турнира, след като получи пас от Де Бройне, завъртя се и прати топката във вратата за крайното 2:0.