Белгия е аут от Катар 2022! Непростими пропуски на Лукаку

0

Хърватия и Белгия завършиха наравно 0:0 в последния мач от група F на Световното първенство в Катар, което прати белгийците обратно у дома. Те са втори в ранглистата на ФИФА.

Равенството обаче можеше да не се случи, защото пред влезлия след почивката Ромелу Лукаку се откриха цели четири чисти голови положения, но той го пропусна всичките. В един от случаите нацели и гредата на Доминик Ливакович.

През първото полувреме Антъни Тейлър даде дузпа за Хърватия, но впоследствие я отмени заради крайно дискусионна засада при центрирането преди фаула.

Балканците играха много по-добре първата част, но през втората отстъпиха инициативата и Белгия може да се сърди единствено на своя централен нападател.

След края на мача Лукаку счупи част от резервната скамейка с кроше. Белгиецът не беше на себе си. Седна на пейката и се хвана за главата, а други футболисти му се притекоха да го успокоят.