250лв за Спорт

Беларусинът Ивашка смълча София с победа над Гришо

0
григор димитров софия

Най-добрата ни ракета в тениса Григор Димитров записа изненадваща, но и заслужена загуба във първия си мач на тазгодишното издание на турнира Sofia Open. 31-годишният българин отсъпи на беларусина Иля Ивашка с 3:6, 6:7(3) след час и 53 минути игра и не успя да зарадва родните фенове в „Арена Армеец“ и пред малките екрани. Димитров трябва много да съжалява за загубата, тъй като нашенеца пропусна седем отлични възможности за пробив.

Това бе едва второ участие на Димитров на турнира от сериите ATP 250 след 2017-та, когато спечели надпреварата. Ивашка, който заема номер 71 в световната ранглиста, ще се изправи на 1/4-финал срещу победителя от двойката Лоренцо Сонего от Италия и Холгер Руне от Дания.

Първият сет започна много лошо за хасковлията. Григор избра да сервира, но сервисът му не работеше и Ивашка проби. Беларусинът затвърди пробива си и взе следващия гейм, а след това двамата започнаха да играят гейм за гейм. Така при резултат 3:4 Ивашка имаше свой сервис, който взе на 0, а след това направи още един пробив и затвори сета при резултат 3:6.

През втората част Григор подобри играта си и най-вече отиграванията по правите. Сервисът на Гришо също започна да работи, но Ивашка не оставаше по-назад. Колебливото представяне на Гришо го накара да пропусне шест възможности за пробив. Публиката в „Арена Армеец“ също се активизира в подкрепата си към родния тенисист, но за съжаление победата отиде на сметката на беларуския състезател.