Байерн срази Интер в Милано

0
Байерн Мюнхен

Германският колос Байерн победи като гост Интер с 2:0 и започна с победа в група „C“ на Шампионската лига. Лерой Сане отбеляза първия гол, а Данило Д’Амброзио вкара топката в собствената си врата.

Играчите на Юлиан Нагелсман контролираха събитията през целия мач и почти не позволиха опасности пред вратата си. Първото попадение падна в 25-ата минута, когато Кимих пусна пас в дълбочина към Сане, който изпревари двама бранители и сам срещу Онана не сгреши.

До края на първото полувреме Байерн можеше да вкара още поне един гол, но Онана и защитата се справих със ситуациите.

Интер опита да осъществи натиск след поивката. като с пропуски се отличиха Брозович и Джеко.

Гостите от Мюнхен отвърнаха подобаващо и стигнаха до втори гол. В 66-ата минута Коман и Сане направиха двойно подаване. Вторият пусна успоредно на голлинията, но топката се удари в крака на Данило Д`Амброзио и влезе в мрежата за 0:2.

В другия мач от тази група Барселона смаза чешкия първенец Виктория (Пилзен) с 5:1 на „Камп Ноу“. Робърт Левандовски се отличи с хеттрик, а по едно попадение добавиха Франк Кесие и Феран Торес. За чешкия тим се разписа Ян Сикора в края на първото полувреме.