Байерн подпечата билета на Барса за Лига Европа

0
барселона байерн мюнхен

Отборът на Байерн (Мюнхен) не допусна изненада и спокойно спечели домакинството си на Барселона, изпращайки „Каталунците“ във втория по сила клубен европейски турнир Лига Европа. Шампионите на Германия разбиха именития си съперник с класическото 3:0 и оглави крайното класиране на Група „Е“ с актив от 18 точки.

Играчите на Шави се нуждаеха от задължителна победа и загуба на Бенфика в другия мач от групата, но нито едното, нито другото се случи. „Баварците“ изиграха изключително спокоен и в същото време доминантен мач, демонстрирайки за пореден път огромната си класа.

Възпитаниците на Юлиан Нагелсман водеха с 2:0 още на почивката, като головете бяха дело на Томас Мюлер в 34-та и Лирой Сане в 43-та минута. Крайният резултат оформи Джамал Мусяла в 62-та минута. Така „червено-сините“ остават на трето мясот в крайното подреждане с актив от 7 точки и голова разлика от -7.

В другия мач от същата група Бенфика не допусна изненада и си взе домакинството на Динамо (Киев) с 2:0. Головете за португалците отбелязаха Роман Яремчук в 16-та и Жилберто Джуниор в 22-та минута. Така играчите на Хорхе Хесус се нареждат на 2-ро място с актив от 8 точки, а украйнският шампион спечели само една точка и заема последното 4-то място.