250лв за Спорт

Байерн (Мюнхен) разби Леверкузен и се върна към победите

0
садио мане байерн мюнхен

Германският шампион Байерн (Мюнхен) се завърна към победите. Баварците разбиха Байер Леверкузен с 4:0 в мач от 8 кръг на Бундеслигата. Така бе сложен край на серията от четири мача без успех в първенството.

Байерн започна мощно двубоя и поведе още в третата минута. Мусиала намери Лирой Сане, а той с хубав удар прати топката покрай Лукаш Храдецки. След по-малко от 15 минути Томас Мюлер намери в наказателното поле Мусиала, а той със мощен удар удвои резултата.

В 39-ата минута най-дейният на терена Мусиала пусна хубав пас към Садио Мане, а той с удар 15 метра направи 3:0.

Последното попадение падна в 84-ата минута. Томас Мюлер се възползва от грешка на Храдецки и оформи крайното 4:0.

Байерн временно се изкачи на второ място, но останалите отбори ще изиграят своитре двубои през уикенда.