Байерн (Мюнхен) унижи като гост Бохум – 7:0!

0
Байерн Мюнхен

Едва ли някой е очаквал Байерн да спре да вкарва след напускането на Роберт Левандовски, но грандът от Мюнхен към момента го прави дори по-често! Баварците пометоха клетия Бохум със 7:0 като гости в мач от 3-ия кръг на Бундеслигата.

Немският хегемон се развихри още през първата част и до почивката вече имаше преднина от четири безответни гола. По веднъж през първото полувреме се разписаха Лерой Сане (4′), Матайс де Лихт (25′), Кингсли Коман (33′) и Садио Мане (42′).

Попадение на сенегалецът пък беше отменено от видео асистент арбитъра за игра с ръка. Той все пак вкара втори гол след час игра. Байерн съвсем не намали оборотите и опъна за шести път мрежата на домакините, когато Кристиан Гамбоа си вкара автогол в 68-ата минута.

Крайното 7:0 оформи Серж Гнабри в 76-ата минута. По този начин баварците оглавиха класирането с пълен актив от 9 точки и ударната голова разлика 15:1 след само три мача. Бохум остава на дъното без точков актив.