Байерн (Мюнхен) дерайлира и на гара Аугсбург

0

Байерн загуби гостуването си на Аугсбург в мач от Бундеслигата с 0:1.

Това е четвърта поредна среща без победа за баварците, които иначе започнаха ударно кампанията.

След трите поредни равенства с Борусия (Мьонхенгладбах), Унион (Берлин) и Щутгарт Байерн диоусма и първа загуба за сезона. Единственият гол в мача отбеляза Мергим Бериша след час игра.

По този начин Байерн вече е на четвърто място с 12 точки от седем мача, на три зад новия лидер Борусия (Дортмунд), който победи Шалке с 1:0 с гол на Юсуфа Мукуоко в 79-ата минута.

Байер (Леверкузен) и Вердер завършиха наравно 1:1, а Айнтрахт спечели с 3:1 гостуването на Щутгарт.