Базел спря ЦСКА на финалното стъпало преди групите

0
ЦСКА Базел

Базел победи ЦСКА с 2:0 и с общ резултат 2:1 отстрани българския представител от турнира Лига на конференциите.

През първото полувреме двата отбора си размениха по няколко положения за гол, като в герой за гостите се превърна Густаво Бусато с три важни намеси.

След почивката обаче швейцарците отключиха „червената“ врата. Фабиан Фрай беше изведен сам срещу бразилеца в 66-ата минута и не пропусна. ЦСКА тръгна да търси попадение, но без успех.

Пет минути преди края Ланг мушна топката между краката на Бусато от малък ъгъл и оформи крайното 2:0, с което прати Базел в груповата фаза. До края домакините бавиха времето и на практика не се игра футбол.

Сред зрителите на „Санкт Якоб Парк“ беше тенис легендата Роджър Федерер, който е роден в Базел.