Базел е голям отбор, но ЦСКА също има сериозни аргументи

0
ЦСКА Маурисио Гарсес
Lap.bg

ЦСКА ще трябва да елиминира швейцарския Базел за влизане в групите на Лигата на конференциите. Столичният гранд има своите шансове, макар да е отписван от мнозина. В интерес на истината букмейкърите не поставят 31-кратния шампион на България в ролята на тотален аутсайдер. Да, има разлика в класите към момента, но тя не е от земята до небето.

Именно преди две години ЦСКА проби в Лига Европа след маркова победа над Базел навън с 3:1. След като съперникът бе повел от дузпа, последваха три попадения в последните минути за българския триумф. Преди 12 месеца пък отново по-големият откъм финанси Виктория (Пилзен) се видя в чудо. Чехите имаха комфортна преднина от два гола след първата среща, но на реванша „червените“ я заличиха и капитанът Юрген Матей заби трето попадение в продълженията за ново класиране в групи.

Този отбор на ЦСКА вече натрупа опит в Европа. Базел пък се намира в деликатна ситуация. След четири изиграни кръга в местната лига има три равенства и една загуба. Видимо е, че това не е същото страшилище, което играеше до късните кръгове на европейските клубни турнири преди няколко години. През второто десетилетие на XXI век швейцарците играха два пъти четвъртфинал в Европа.

ЦСКА трябва да се възползва максимално от своите положения и има напълно реални шансове да продължи. Пробив в групите пък би налял финансова инжекция в клубната каса, която ще спомогне за взимането на още класни попълнения през зимата и битка за титлата у нас с Лудогорец.