Барселона обяви четвърти нов

0
Мемфис Депай

Барселона обяви четвъртото си ново попълнение. Това е нападателят на Холандия Мемфис Депай, който идва като свободен агент от Лион. Договорът на Депай с каталунците ще е до 2023 година.

На своя сайт клубът подчервата универсалността, техниката и атакуващата мощ на нападателя. Също така се споменават неговите престои в досегашните му отбори – Спарта Ротердам, ПСВ Айндховен, Манчестър юнайтед и Лион, за които Депай е вкарал 76 гола и е записал 55 асистенции в 178 мача за четири години и половина.

Барселона намекна за трансфера в социалните мрежи с емоджи на лъв заради татуировката на гърба на Депай. Минути по-късно там публикуваха и видео на татуса с приветствие към футболиста, а след това дойде и новината за неговото привличане.

27-годишният Мемфис играе в момента с Холандия на Европейското първенство и се разписа от дузпа при победата с 2:0 над Австрия.

Както е известно, през това лято каталунците взеха също Серхио Агуеро, Ерик Гарсия и Емерсон.