Барса спечели Ел Класико, много нерви в „приятелската“ среща

0
Реал-Барселона
снимка: Twitter

Барселона спечели с 1:0 първото Ел Класико за сезона срещу Реал (Мадрид). Двубоят бе с приятелски характер и се игра в САЩ, но на терена имаше доста нерви и на два пъти играчите почти стигнаха до бой. Успехът на каталунците дойде с попадение на Рафиня в 27-ата минута.

Двубоят бе дебютен за Робърт Левандовски, който започна от първата минута на терена. Играчите на Шави бяха по-активни и полякът опита хубав удар още първата минута. Барселона контролираше играта и в първия четвърт час Марк-Андре тер Стеген нямаше никаква работа.

В 18-ата минута Валверде пое топката пред наказателното поле и със силен удар тресна гредата. Отговорът на Барселона дойде в 27-ата минута. Едер Милитао сбърка в защита, топката попадна в Рафиня, който със страхотен удар я насочи в мрежата зад Куртоа.

Малко по-късно Левандовски можеше да вкара, но Алаба парира ударът му.

Каталунците притиснаха своя съперник от първата минута на второто полувреме и стигнаха първи до опасно положение пред вратата на Реал, но Куртоа отрази удар на Обамеянг.

Марко Асенсио имаше шанс да изравни, но от близка дистанция не намери очертанията на вратата.

До края на срещата Куртоа на два пъти спаси своя тим от инкасиране на второ попадение, а пред вратата на Барселона Мариано Диаз пропиля отлична възможност и в крайна сметка победата бе за каталунците.