Барса и Юве не се победиха в зрелищен сблъсък

0
Барселона
Стопкадър: You tube

Отборите на Барселона и Ювентус не излъчиха победител в приятелска среща помежду си, играна на стадион „Котън Боул“ в Далас, САЩ. Двата тима изиграха доста зрелищен двубой, който завърши 2:2. Каталунците на два пъти повеждаха чрез Усман Дембеле в 34-тата и 40-ата минута, но торинци и двата пъти успяваха да изравнят с голове на Мойс Кийн в 39-ата и 52-рата минута.

/p>

Във втори пореден спаринг титуляр за Барса излезе Роберт Левандовски, който през първото полувреме пропусна да се разпише. Иначе Дембеле откри резултата, след като навърза няколко защитници и насочи технично топката в мрежата, но малко след това Кийн се възползва от асистенция на Хуан Куадрадо и изравни.

Радостта на Юве обаче бе кратка, тъй като Дембеле бе изведен по лявото крило, премина като на парад през няколко играчи на съперника и бе точен с левия крак за 2:1. В 52-рата минута Кийни фиксира крайния резултат след пас на Мануел Локатели.

В 69-ата минута Барса уцели две греди чрез Рафиня и Ансу Фати, а в края имаше още два шанс за гол, но ударите на Фати и Мемфис Депай бяха спасени от вратаря на Юве Матия Перин.